מאמרים

המהפכה הסלולרית - מה היא תרמה - המשך למאמר

מי שאולי מרוויח מהזמינות הגדולה הזו הם כנראה בעלי עסקים אשר דורשים מעובדיהם להיות יעילים ככל האפשר והרי רובנו הגדול אינם בעלי עסקים. אז מה אם כן המכשירים הניידים תרמו לנו והיכן הם לא מעזים לתרום?

שעות עבודה נוספות
על פי מחקר שנערך עוד לפני הופעת האייפונים או יותר נכון לומר – לפני כניסתם לכל כיס – ציוד עובדים שכירים בעבודות משרדיות בפלפון מסוג בלקברי הוסיפה בממוצע שש שעות שבועיות לשעות העבודה הנורמליות שלהם. בגדול, שקללו את הזמן שהם בילו מול מיילים קשורי עבודה – בלקרוא, לכתוב ולשלוח אותם, כמו גם בשיחות ומסרונים קשורי עבודה. שש שעות עבודה בשבוע זו חתיכת תוספת. מיותר לציין שהם לא חשבו בכלל על לקבל תוספת תשלום.
בריאות, ממשל, בירוקרטיה
זה לא כאילו אנחנו מצפים מהפלפון שלנו לנקות תריסים – אבל התחומים הבוערים ביותר בחיינו, הדחופים ביותר בחיינו – הם בדיוק אלו שלא זכו לשדרוג גם אחרי המהפכה הסלולרית. אנחנו לא יכולים להתקשר לנבחרי הציבור שלנו – למרות שהיינו רוצים ויש לנו מה לומר. אנחנו לא יכולים להתקשר לרופא שלנו – חוץ במקרי מעט בודדים בהם פיתחנו איתו יחסי ידידות נפלאים. אנחנו לא יכולים להשתמש במכשיר הפלפון כדי לעדכן פרטים בתעודת הזהות או לדבר עם הנציג ממס הכנסה בשעות לא שעות של הערב. אז לא רחוק היום שכולנו נסתובב עם מכשירי שמיעה מובנים המשמשים לאיתורנו וזמינותנו – אבל כנראה שאם ראש המפלגה שלה הצבענו לא נוכל לדבר לעולם.

חזרה לחלק ראשון