מאמרים

המהפכה הסלולרית - מה היא תרמה

אם הייתם מצליחים בדרך פלא לנצח דורות של מתמטיקאים ופיסיקאים מבריקים, מוכשרים ויצירתיים שקבעו שנים לפניכם שמסע בזמן הוא בלתי אפשרי – והייתם מביאים לזמננו היום אדם מלפני עשר שנים, כנראה שהוא היה נכנס לשוק טוטאלי. לא ללכת אחורה מדי – רק עשר שנים אחורה, גם לא אדם בשלהי שנותיו אשר דורש בית אבות במרכז – אלא אדם צעיר, נגיד בן עשרים וחמש שנים.

אז כנראה שהוא היה מופתע מעט ממחירי טלוויזיות ואולי גם העובדה שלארצות הברית יש נשיא שחור הייתה מפתיעה אותו – היא עדיין מפתיעה את רוב האנשים והם ידעו שהוא מתמודד לנשיאות. אבל יותר מכל תפתיע אותו מידת הזמינות אשר קיימת כיום לכל אחד בכל מקום ובכל שעה. מעטים האם האנשים בינינו שאי אפשר להשיג אותם בכל שעה של היום ובכל מקום שבו הם נמצאים וזוהי אחת המהפכות הגדולות והמהירות – אם לא המהירה שבהם, אשר חלפה על המין האנושי.

אחד הדברים שכל כך מפליאים בטכנולוגיה הסלולרית הוא, שלמרות הייעול האינטנסיבי שלה ולמרות העבודה המפרכת שמקדישים כנראה עשרות אלפי מהנדסים של חברות סלולר – אנחנו עדיין לא מרוויחים הרבה מכל העניין הזה. נסו לחשוב על מה יש לאנשים כיום שלא היה להם לפני מכשירים ניידים. הרי זה לא כאילו לפני הופעת הפלפונים אנשים היו מתים באופן תדיר מדאגה ליקיריהם – גם לא האנשים אשר דורשים מכשירי שמיעה ונוטים לשקוע במחשבות טראגיות בעוד שהם מציצים מבעד תריסים נקיים להפליא על הרחוב הריק, מחכים לחזרתם של הבת או הבן מבילוי – גם הם היו מסתדרים ללא פלפון.

המשך מאמר